понеділок, 26 квітня 2021 р.

35-річчя з дня Чорнобильської трагедії

 

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. 

             35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. 

        8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію,  якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.  
   
         В України  сьогодні проходят пам’ятні заходи до 35-х роковин катастрофи на ЧАЕС, наш ліцей не виняток, педагог-огранізатор Катерина Олександрівна  
Хомік, разом з активом ліцею привели ZOOM-конференцію для 6-х класів присвячену цій трагедії, на якій були присутні також учні 6-Б  класу.
Автор статті та фоторедактор Цоцко Єгор


Немає коментарів:

Дописати коментар