В цей день, 26-го квітня, рівно 37 років тому, у тихому містечку Прип'ять пролунали сирени радіаційної небезпеки, вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської Атомної Електростанції. Цей день став трагедією для багатьох сімей, що забрала багато життів, понівечила долі, згубила мрії.
Аварія на АЕС викликала жахливе забруднення навколишнього середовища. Місто Прип'ять та його околиці досі вважаються непридатними для заселення. Цей день змінив ставлення людства до використання ядерної енергії та до атому загалом. Світове суспільство з насторогою почало ставитися до ядерної енергетики, саме тому з 1986 до 2002 року у світі не побудували жодної АЕС. Точну кількість загиблих так і не вдалось встановити, адже ефекти від ураження радіацією могли проявлятися впродовж декількох років, або навіть десятиліть.
Щоб загасити пожежу, розібрати завали, зупинити розповсюдження радіації та врятувати інших, багато людей пожертвували собою.
26 квітня є днем пам'яті всіх ліквідаторів наслідків цієї катастрофи: лікарів, , пожежників, енергетиків та всіх людей, що постраждали від аварії. Ми маємо завжди пам'ятати імена героїв, що врятували Європу та наші домівки від надзвичайно великої екологічної катастрофи.